Kızlık Zarı Ve Dikimi (Himenoplasti)

Kızlık zarı vajen girişinden 2-3 cm kadar içeride, 2-3 mm kalınlıktadır. Bir çok tipi vardır. Tamamen kapalıda olabilir bazen esnek denilen ilişkiye izin verecek kadar da olabilir. Anne karnında embriyo döneminde cinsel organlar gelişirken büyük ve küçük dudaklar ayrılırken arada kalan ince doku kızlık zarını oluşturur. Hiçbir anatomik fonksiyona sahip değildir. Ülkemizde ve bir çok toplumda kızlık zarının (bekaretin) bozulması oldukça önemlidir. Yapılan çalışmalarda kızlık zarının ilk cinsel ilişkide bozulması sonucu yaklaşık % 50 'sinde kanama gözlenir. Zar üzerinde ince kılcal damarlar vardır. Cinsel ilşkide zar yırtılır kanama olur. Kanama miktarı herkese göre değişebilir, kanama olmayabilir.

Kızlık zarı ilişki dışında da çocukluk döneminde yapılan bilinçsizce hareketlerde ,travma ,bir şeyin üzerine düşme sonucunda da zarar görebilir. Kızlık zarı onarımı geçici veya kalıcı şekilde basit operasyonlarla tamir edilmesi mümkündür. Antalyada Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı ve özel jinekolog olarak kızlık zarı (himen) konusunda kliniğimizden bilgi alınız. Kalıcı kızlık zarı (himen) dikimi ve tamiri konusunda Antalya'da uzman jinekolog olarak hazırladığım detaylı bilgiler içeren www.kizlikzaridikimiantalya.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Antalya'da kızlık zarı diken kadın doğum uzmanı ve uzman jinekolog doktor olarak 7 gün 24 saat benden bilgi alabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi sonrası günlük işlerinize dönebilirsiniz hastane veya klinikte yatmanız gerekmez.Kontrol ücreti ayrıca alınmaz.

Kızlık Zarı Dikimi Fİyatı 2019

Kızlık zarı dikimi fiyatı; kızlık zarının zedelenme derecesine, kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi şekline göre, uygulanacak anestezi tipine göre değişmektedir. Kızlık zarı dikimi için net fiyat verebilmek için öncelikle jinekolojik muayene yapılması uygundur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikiminin geçici veya kalıcı yöntemle dikilme işlemi; kızlık zarı yapısı, zedelenme derecesine bağlı olarak değişmektedir. Daha önceden yapılacak jinekolojik muayene sonucuna göre lokal veya genel anestezi yöntemlerinden hangisinin uygulanacağı kişiye anlatılır.

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı vajen girişinin iç kısmında bulunur. Toplu iğne başı büyüklüğünden esnek dediğimiz zar tipine kadar çeşitlilik gösterir. Kızlık zarı herkeste farklı tipte olabilir. Esnek denilen tipinde cinsel organ içine girmesine izin verecek yeterlilikte açıklık bulunmakta, kişi eğer normal doğum yaparsa bozulur.

Kızlık Zarı Tipleri

ANNÜLER: HALKA ŞEKLİNDE

En sık görülen tiptir. Kızlık zarının ortasında halka şeklinde delik bulunmaktadır. Bu delik bazen normalden geniş ise ve zar üzerinde damar yapı az ise ilişki sırasında kanama bazen hiç olmayabilir. Çiftler kanama olmayınca endişe duyup jinekolojik muayene için başvururlar.